Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır: Kuzey Sina’daki kontrol noktasına saldıran 18 tekfirci öldürüldü

Mısır: Kuzey Sina’daki kontrol noktasına saldıran 18 tekfirci öldürüldü

Çarşamba, 22 Temmuz, 2020 - 09:15
Mısır Silahlı Kuvvetleri tarafından yayınlanan, Bi’r el-Abd bölgesinde bulunan kontrol noktasına düzenlenen terör saldırısını engelleme operasyonundan bir kare (Şarku’l Avsat)

Mısır Silahlı Kuvvetleri dün yaptığı bir açıklamada “tekfirci unsurların Bi’r el-Abd bölgesinde bulunan bir kontrol noktasına 3 araba ve bir dizi tekfirci unsurları kullanarak düzenledikleri saldırı girişimini” engellemeyi başardıklarını duyurdu. Söz konusu açıklamada operasyon sonucunda 18 “tekfirci unsur etkisiz hale getirilirken, 2 askerin şehit olduğu ve 4 askerin yaralandığı” bilgisi paylaşıldı.

Operasyon, Kuzey Sina’da terörle mücadele etmek ve ülkede güvenliği sağlamak için durmaksızın gösterilen çabaların bir parçası olarak geldi.

Silahlı Kuvvetler’in olaya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kontrol noktasındaki güvenlik güçleri Hava Kuvvetleri ile işbirliği içerisinde, tarım arazilerinden birinde ve terkedilmiş bazı evlerde bulunan tekfirci unsurları kovaladı. Kovalamaca sonucunda aralarında üzerinde patlayıcı kemer bulanan biri dahil 18 tekfirci unsur öldürüldü ve üçü bomba yüklü dört araç havaya uçuruldu. Güvenlik güçlerinin cesur eylemleri sonucunda vatani görevlerini yerine getiren askerlerden iki kahraman şehit olurken dört askerimiz de yaralandı.”

Mısır Silahlı Kuvvetleri ülkede terörün kökünü kazımaya ve Mısır halkının güvenliğini ve emniyetini sağlamaya yönelik çabalarını sürdüreceğini vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya