Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE yurt dışından gelen tüm yolculara zorunlu koronavirüs testini uygulayacak

BAE yurt dışından gelen tüm yolculara zorunlu koronavirüs testini uygulayacak

Perşembe, 23 Temmuz, 2020 - 10:00
Dubai Havalimanı’nda uygulanan koruyucu tedbirler (WAM)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dün (Çarşamba), geldikleri ülkeye bakılmaksızın, uluslararası havalimanları üzerinden ülkeye gelen “vatandaşlar, ikamet sahipleri, turistler ve transit yolcuların tamamının” zorunlu olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test işlemlerine tabi tutulacağını duyurdu.

Emirlikten yapılan açıklamada, “Bu karar gereğince, ülkenin havaalanlarına varışta uygulanacak zorunlu inceleme için duyurulan prosedürlere herhangi bir halel getirmeksizin, en geç 1 Ağustos’tan itibaren ülkeye girişlerden önce ön inceleme olarak uygulanacaktır” ifadelerine yer verildi.

Acil Durum Kriz ve Afet Yönetimi Ulusal Otoritesi’yle Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlıkları, “Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, İngiltere ve havalimanları üzerinden seyahat edeceklere Kovid-19 testi (PSR) uygulayan ülkelerin, uçağa binişten önce yolcu ve mürettebatı zorunlu ön kontrolden geçirdiğini” vurgulayarak, bu çabaların vatandaşların ve ülke sakinlerinin sağlık ve güvenliğini garanti altına almak ve koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için olduğuna vurgu yaptı.

Ayrıca, 12 yaş altı çocuklar ile ileri ve orta derecede engelli kişilerin, test tarihinden itibaren 96 saat geçerli olan bir laboratuvar test sonucuyla muaf tutulacağına, bu kuralların ülkedeki ulusal ve operasyonel tüm hatlarda uygulanmasının gereğine vurgu yapıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya