Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sudan’da silahlı gruplar 20 kişiyi öldürdü

Sudan’da silahlı gruplar 20 kişiyi öldürdü

Cumartesi, 25 Temmuz, 2020 - 16:30
Darfur’un el Fasher şehri yakınlarındaki Sudanlılar (Arşiv- AP)

Sudan'ın batısındaki Darfur eyaletinde silahlı grupların gerçekleştirdiği saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 20 kişi hayatını kaybetti

Sudan’ın başkent Hartum’dan telefon aracılığıyla konuyla ilgili açıklama yapan Kabile Şefi İbrahim Ahmed, Güney Darfur’daki çiftliklere gelen kişilerin silahlı adamlar tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Görgü tanıklarından biri ise, “Aralarında makineli tüfek de taşıyan silahlı kimseler arabalarla geldi. Bizi dört yönden kuşattı ve ateş açmaya başladı” dedi.

Darfur 2003 yılından bu yana eski Devlet Başkanı Ömer el-Beşir’e sadık güçler ve azınlıklar arasında yaşanan kanlı çatışmalara tanıklık ediyor. Birleşmiş Milletler’e (BM) göre çatışmalar sebebiyle 300 bini aşkın kişi hayatını kaybederken, 2,5 milyonu aşkın insan yerlerinde edildi.


Editörün Seçimi

Multimedya