Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nden Suudi Arabistan’a dijital alt yapı övgüsü

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nden Suudi Arabistan’a dijital alt yapı övgüsü

Cumartesi, 25 Temmuz, 2020 - 14:30
Suudi Arabistan dijital altyapı oluşturmaya ve teknoloji ile dijital ekonominin çeşitlendirilmesine odaklı

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’ne (ITU) ait yakın tarihli bir raporda, Suudi Arabistan Krallığı'nın yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele etmek adına teknolojiden yararlanma konusunda dünyanın en başarılı ülkelerinden biri olduğu vurgulandı.

Raporda Suudi Arabistan’ın dijital altyapı inşa etme, teknolojiye olan ilgisine ve dijital ekonomisinin çeşitlendirilmesine odaklanıldığı vurgulanarak, Riyad yönetiminin, salgın sürecinde dijital hizmetlere olan yüksel taleple başa çıktığı belirtildi.

Raporda, Suudi Arabistan’ın iletişim, bilgi teknolojisi, sağlık ve eğitim gibi önemli sektörlerdeki tüm işletmeler arasında entegrasyon sağlamayı başarmasıyla önemli uygulamaların ücretsiz olarak kullanılmasına izin vermek için iletişim hizmetleri sağlayan şirketlerle işbirliği yaptığına dikkat çekildi.

Suudi Arabistan’da mobil ve sabit veri kullanımı Mart-Haziran 2020 döneminde yüzde 34 oranında artarken, internete erişim hızı ve verimi oldukça hızlandı. Tüm bu çabalar artan veri talebini karşılamaya da katkı sağladı.


Editörün Seçimi

Multimedya