Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD’de iki haftadır ilk kez günlük vaka sayısı 60 binin altında kaydedildi

ABD’de iki haftadır ilk kez günlük vaka sayısı 60 binin altında kaydedildi

Pazartesi, 27 Temmuz, 2020 - 09:15
Kaliforniya'da bir antiviral  hızlı serum testi için parmaktan kan örneği alınması (AFP)

Kovid-19’dan kaynaklanan vaka ve ölümlerin gözlemlenmesinde referans noktası olarak görülen Johns Hopkins Üniversitesi pazar günü, son 24 saatte, 55 bin 187 yeni koronavirüs vakasının kaydedildiğini ve bunun, yaklaşık iki hafta süresince kaydedilen en düşük vaka sayısı olduğunu duyurdu.

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından bugün yayınlanan veriler, ABD’de kaydedilen toplam vaka sayısının 4 milyon 229 bin 624’e yükseldiğini gösteriyor.

Maryland Eyaletinde Baltimore şehri merkezli Üniversite’ye göre, ABD’de, Kovid-19 son 24 saat içerisinde 518 kişinin ölümüne sebep oldu. Salgın sebebiyle bugüne kadar kaydedilen ölüm sayısı 146 bin 909’a yükselirken  13 Temmuz’dan bu yana ilk kez günlük vaka sayısı 60 binin altına düştü.

ABD, kaydedilen vaka ve ölümler açısından dünyanın geri kalanından büyük bir farkla, Kovid-19 salgınından en çok etkilenen ülke oldu.

Buna karşılık, ABD’de koronavirüse yakalanan yaklaşık 1,28 milyon kişinin tedavi edildiği açıklandı.


 


Editörün Seçimi

Multimedya