Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Filistin’de 330 yeni koronavirüs vakası ve 4 ölüm kaydedildi

Filistin’de 330 yeni koronavirüs vakası ve 4 ölüm kaydedildi

Pazartesi, 27 Temmuz, 2020 - 05:30
Gazze’de bir fırında çalışan ve koruyucu maske takan Filistinliler (Reuters-Arşiv)

Filistin Sağlık Bakanlığı pazar günü, son 24 saatte 330 yeni koronavirüs vakasının kaydedildiğini ve 4 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.


Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, mart ayında koronavirüsün ortaya çıkmasından bu yana kaydedilen aktif vaka sayısının 8 bin 320’ye düşerken, toplam iyileşen hasta sayısının 4 bin 726’a ulaştığını, hayatını kaybedenlerin ise  78 kişi olduğunu belirtti.


Bakanlığın yaptığı açıklamada, vakalar arasında "12 hastanın yoğun bakımda tedavi gördüğü ve 2 hastanın solunum cihazına bağlı olduğu” ifade edildi.


Bakanlık, yeni vakaların çoğunun Kudüs’te kaydedildiğini, 224 vakanın köylerde, 167 vakanın ise şehirde kaydedildiğini açıkladı.


Yeni vakaların geri kalanı, el-Halil'de 40 vaka, Ramallah ve el-Bire’de 3 vaka, Tulkarim’de 8 vaka, Beytüllahim’de 4 vaka, Cenin’de 4 vaka, Nablus’da 20 vaka, Eriha ve Ağvar’da 11 vaka, Kalkilya'da 6 vaka olarak kaydedildi.


Filistin Hükümeti, şehirler arası seyahat yasağının devam etmesi kararı alırken, sabah 06.00’dan akşam 20.00’a kadar ticari trafiğin sürdürülmesine izin verdi.


Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Melham, resmi haber ajansına yaptığı açıklamada, pazartesi günü yapılacak haftalık kabine toplantısında Kurban Bayramı ile ilgili alınacak önlemlere karar verileceğini vurguladı.


 


Editörün Seçimi

Multimedya