Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Avustralya’da koronavirüs vaka ve can kaybında rekor artış

Avustralya’da koronavirüs vaka ve can kaybında rekor artış

Perşembe, 30 Temmuz, 2020 - 12:00
Sydney’de koronavirüs testi yaptıran bir kişi (Reuters)

Avustralya’da son 24 saat içinde 744 kişide daha yeni tip koronavirüs tespit edilirken, 13 kişi ise virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Bu rakamlar, şu ana kadar kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı 518 olan ülkede salgının ortaya çıkmasından bu yana bir gün içerisinde kaydedilen en yüksek vaka ve can kaybı oldu.

Victoria eyaletinde görülen ikinci dalga, yetkilileri Victoria ve New South Wales eyaletleri arasındaki sınırları kapatmak zorunda bıraktı.

Victoria Eyaleti Başbakanı Daniel Andrews, Melbourne’de gazetecilere verdiği demeçte, vakalardaki artıştan endişe duyduğunu dile getirerek, hasta olan veya test sonuçlarını bekleyen birçok insanın bir süre önce işe gitmeye devam ettiğini vurguladı.

Eyaletin güneyinde yaşayanların dün akşam itibariyle evlerine ziyaretçi kabul etmelerine izin verilmeyecek ve eyaletin genelinde evden çıkarken maske takmak zorunlu olacak.

Bu ayın başında, Melbourne’deki yaklaşık 5 milyon kişiden gerekmedikçe evden çıkmamaları ve çıktıklarında mutlaka maske takmaları istendi.

Victoria’daki salgın, iç sınırlar kapalı olmasına rağmen komşu eyaletlere doğru yayıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya