Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır’ın Gize kentindeki su kanalına minibüs devrildi: 8 ölü ve 7 yaralı

Mısır’ın Gize kentindeki su kanalına minibüs devrildi: 8 ölü ve 7 yaralı

Pazartesi, 3 Ağustos, 2020 - 07:45
Su kanalına düşen minibüs

Mısır’ın başkenti Kahire’nin yaklaşık 20 km batısında bulunan Gize kentindeki Münşeat’ul Kanatır bölgesinde el-Marioteya Kanalı’na bir minibüsün devrilmesi sonucu 8 kişi hayatını kaybederken 7 kişi de yaralandı.

Alman haber ajansı DPA’ya göre polis el-Marioteya Su Kanalı’na bir minibüsün devrildiğine dair yardım çağrısı aldı. Bunun ardından hemen, vinçler ve kurtarma ekipleri olay yerine intikal etti. Kurtarma ekipleri 7 kişinin cesedini ve durumu kritik olan birini sudan çıkardı. Ancak durumu kritik olan kişi hastaneye yolunda son nefesini verdi. Bunun yanı sıra ekipler 7 yaralıyı kurtarmayı başardı.

Minibüs sudan çıkarıldı, tutanak tutuldu ve yaralılar hastanelere nakledilirken cesetler de morga götürüldü.

İlk soruşturmalar minibüsün Münşeat’ul Kanatır bölgesindeki el-Marioteya Su Kanalı yolunda seyir halindeyken, şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesinin ardından su kanalına düştüğünü ortaya çıkardı.

 


Editörün Seçimi

Multimedya