Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

New York Valisi Cuomo: Hükümetin koronavirüse karşı izlediği yol modern tarihin en büyük hatası

New York Valisi Cuomo: Hükümetin koronavirüse karşı izlediği yol modern tarihin en büyük hatası

Salı, 4 Ağustos, 2020 - 09:45
New York Eyalet Valisi Andrew Cuomo (Reuters)

New York Eyalet Valisi Andrew Cuomo, federal hükümeti ve diğer eyaletleri, ilkbahar mevsimi boyunca salgının neden olduğu yıkımın ardından koronavirüs kriziyle ciddi bir şekilde mücadele etmedikleri için eleştirdi.

Reuters haber ajansına göre Cuomo, Teksas ve Florida gibi salgının şu anda sıçradığı eyaletlerin, hükümetin salgını küçümseme yaklaşımını takip ederek ekonomilerini çok erken yeniden açmalarından dolayı bu noktaya geldiklerini belirtti.

Hükümetin salgına karşı izlediği yol hakkında yorum yapan Cuomo, "Bu, modern tarihte ABD hükümeti için en büyük hata oldu. New York'ta olan gerçeğin inkar edilmesi bir hataydı" diye konuştu. Cuomo, New York’taki hastanelerde vaka sayısının Mart ayından bu yana en düşük seviye olan 536 ile sınırlı olduğunu ifade etti.

İstatistik konusunda uzman uluslararası Worldometer platformunun verilerine göre ABD 158 bin 666 ölüm ve 4 milyon 844 binden fazla vaka ile dünya çapında koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke oldu.


Editörün Seçimi

Multimedya