Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Beyrut Limanı’ndaki patlamanın etkilerini büyük bir endişeyle takip ediyoruz

Suudi Arabistan: Beyrut Limanı’ndaki patlamanın etkilerini büyük bir endişeyle takip ediyoruz

Çarşamba, 5 Ağustos, 2020 - 09:15
Beyrut Limanı’nda yaşanan patlamanın ardından dumanlar yükseliyor (Reuters)

Suudi Arabistan dün (Salı) yaptığı açıklamada, Beyrut Limanı’nda yaşanan patlamanın etkilerini büyük bir endişeyle takip ettiğini belirterek, Lübnan halkının yanında olduğunu vurguladı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Suudi Arabistan hükümeti bugün ölüler ve yaralılar ile sonuçlanan Beyrut Limanı’ndaki patlamanın etkilerini büyük bir endişe ve özen ile takip ediyor” ifadeleri yer aldı.

Suudi Arabistan hükümeti kurbanların ailelerine en içten şekilde taziye ve başsağlığı dileklerini ileterek, bu acı verici olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Bakanlık Suudi Arabistan hükümetinin, kardeş Lübnan halkının tamamen yanında durduğunu ve dayanışma içerisinde olduğunu vurgulayarak Allah’a, Lübnan’ı her türlü beladan koruması için dua etti.


Editörün Seçimi

Multimedya