Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Bir tanık, Prens Andrew'u Epstein'in kurbanlarından biriyle gördüğünü söyledi

Bir tanık, Prens Andrew'u Epstein'in kurbanlarından biriyle gördüğünü söyledi

Çarşamba, 5 Ağustos, 2020 - 16:00
Kraliçe Elizabeth'in ikinci oğlu Prens Andrew (AFP)

Bir kadın dün, kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ağı oluşturmak ve insan ticareti yapmakla suçlanan ABD’li milyarder Jeffrey Epstein'in davasıyla ilgili FBI’ya ifade verdi. Kadın, Epstein’in 17 yaşındayken kendisine cinsel istismarda bulunmakla suçlayan kurbanlarından biriyle Kraliçe Elizabeth'in ikinci oğlu Prens Andrew'u bir gece kulübünde gördüğünü öne sürdü.

İngiltere merkezli The Guardian gazetesine göre tanık Shukri Walker, Epstein’in kendisini 17 yaşındayken Prens ile üç kez birlikte olmaya zorladığını ve Andrew’u Virginia Giuffre ile Mayfair'deki bir gece kulübünde gördüğünü söyledi. Öte yandan Prens Andrew, Epstein’in davranışlarından haberdar olmadığını söyleyerek iddiaları tekrar tekrar reddetti.

İlk kez bir kraliyet ailesi üyesi ile karşılaştığı için o gecenin tüm detaylarını açıkça hatırladığını söyleyen Walker, “Prens Andrew mutluydu, gülümsüyordu ve hiç de mutlu görünmeyen Virginia ile dans ediyordu” ifadelerini kullandı.

Walker'ın ifadesiyle ilgili yorum yapan Epstein kurbanlarının avukatı Lisa Bloom, Prens Andrew'e yazdığı bir mektupta şunları söyledi:

“Eski arkadaşlarından Jeffrey Epstein ve yardımcısı Ghislaine Maxwell’den uzaklaşmak için çok geç değil. Artık adaletin sağlanması için mağdurlara destek olabilir ve onlara yardım edebilirsiniz. Onlarla işbirliği yapın ve hatalarınızı düzeltin.”

Prens Andrew geçtiğimiz Kasım ayında, BBC’ye verdiği röportajın ardından aldığı yoğun eleştiriler sonrası tüm kraliyet görevlerinden istifa etti. Prens Andrew söz konusu röportajda Virginia Giuffre’yi hatırlamadığını, Mayfair'de gece kulübünde olduklarını söylediği gece, kızıyla pizzacıda olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayı başlarında tutuklanan Epstein, kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ağı oluşturmak ve insan ticareti yapmakla ilgili suçlamalara ilişkin duruşmayı beklerken 10 Ağustos'ta New York'taki hücresinde ölü bulunması kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya