Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Yemen'de Meşruiyeti Destekleme Koalisyonu: Husi milisler tarafından Hudeyde’den gönderilen bomba yüklü İHA düşürüldü

Yemen'de Meşruiyeti Destekleme Koalisyonu: Husi milisler tarafından Hudeyde’den gönderilen bomba yüklü İHA düşürüldü

Perşembe, 6 Ağustos, 2020 - 13:45
Yemen'deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el-Maliki (Şarku’l Avsat)

Yemen'deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu Ortak Kuvvetler Komutanlığı, Koalisyon güçlerinin İran destekli terörist Husi milislerinin Hudeyde’den gönderdiği bomba yüklü insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü duyurdu.

Yemen'deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el-Maliki tarafından yapılan açıklamada, Koalisyon güçlerinin bu sabah Husi milisleri tarafından Hudeyde’den gönderilen bomba yüklü bir İHA’yı düşürmeyi başardığını bildirdi.

Terörist Husi milislerin Stockholm Anlaşması’nı ve Hudeyde’de ilan edilen ateşkesi ihlal etmeye devam ettiğini belirten Albay Maliki, Hudeyde’nin halen terör eylemleri için balistik füzelerin ateşlendiği ve İHA’ların gönderildiği yer olmaya devam ettiğini vurguladı. Maliki bununla birlikte Hudeyde’den bölgesel ve uluslararası güvenliğe yönelik gerçek bir tehdit oluşturan ve Stockholm Anlaşması'nı başarıya ulaştırmaya çalışan siyasi çabaları baltalayan uzaktan kumandalı bubi tuzaklı tekneli saldırıların çıkış noktası olmaya devam ettiğinin de altını çizdi.

Ortak Kuvvetler Komutanlığı’nın bu düşmanca ve terörist eylemlerle başa çıkmak için uygun önlemleri almaya ve uygulamaya devam ettiğini kaydeden Albay Maliki, Koalisyonun aynı zamanda uluslararası insan hakları ve teamül kurallarına uygun olarak, Birleşmiş Millerler (BM) Genel Sekreteri'nin Yemen Özel Temsilcisi’nin Husi darbesini sona erdirmek ve kapsamlı bir siyasi çözüme ulaşmak için yürüttüğü siyasi çabaları desteklemeye devam ettiğini belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya