Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Huawei akıllı telefonlardaki ilk sırayı kaybederken Samsung yeni ürünlerini tanıttı

Huawei akıllı telefonlardaki ilk sırayı kaybederken Samsung yeni ürünlerini tanıttı

Perşembe, 6 Ağustos, 2020 - 17:15
Galaxy Note 20 (AP)

Samsung, Huawei’nin yılın ikinci çeyreğinde küresel satış çephesinde yaşadığı düşüşle, katlanabilir cihazlar dahil olmak üzere yeni lüks modellerle akıllı telefon pazarında liderliği yeniden kazanmaya çalışıyor.

AFP’nin haberine göre, ürünlerinin büyük çeşitliliğine rağmen, Güney Koreli teknoloji devi son aylarda piyasadaki parıltısının bir kısmını kaybetmeye başladı.

Huawei, Nisan ve Haziran ayları arasında Samsung'un 53,7 milyonuna (yüzde 30 düşüşle) kıyasla 55,8 milyon telefon (bir yıl içinde yüzde 5 düştü) sattı.


Samsung dün yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri nedeniyle sanal bir törenle yeni ürünlerini tanıttı. Samsung, ekranı katlanabilen telefonlar söz konusu olduğunda deneyimli bir marka. Şirketin bugün duyurduğu telefonlardan biri de Galaxy Z Fold 2 oldu. Telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir AMOLED ekran yer alıyor.


Analizlere göre küresel akıllı telefon pazarı bu yılın ikinci çeyreğinde 'çöküş' yaşadı. İlk çeyrekten sonra yüzde 14 düşüşle 285 milyon adet telefon satışı yapıldı. Apple, pazardaki üç marka arasında büyümeye devam eden tek şirket olmaya devam ediyor.


Editörün Seçimi

Multimedya