Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD’nin Ohio Valisi Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu

ABD’nin Ohio Valisi Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu

Cuma, 7 Ağustos, 2020 - 09:30
ABD’nin Ohio Eyalet Valisi Mike DeWine (Arşiv-AP)

ABD’de Ohio Valisi Mike DeWine dün (Perşembe) yaptığı açıklamada Başkan Donald Trump'ı Cleveland kentine geldiğinde karşılamadan önce gerekli güvenlik protokolünün bir parçası olarak test yapıldığını belirterek, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Şarku’l Avsat’ın Reuters haber ajansından aktardığı habere göre, Twitter'da DeWine’ın hesabından yapılan açıklamada, Cumhuriyetçi Vali’nin şu ana kadar herhangi bir belirti göstermediği ve 14 gün evinde karantinada kalmak üzere Ohio’daki Columbus kentine döneceği bildirildi.

DeWey'in açıklamasında, eyaletteki ikinci yetkili John Aust'ının da testten geçtiği, ancak sonuçların pozitif çıkmadığı belirtildi.

Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Mark Meadows, Trump’ın Ohio ziyaretinin seyrinde büyük bir değişiklik olmayacağını açıklayarak Trump'ın karşılanması için alternatif düzenlemelerin yapıldığını bildirdi.

Beyaz Saray Sözcüsü Judd Deere tarafından yapılan açıklamada ise Trump’ın Vali DeWine’a acil şifalar dilediği belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya