Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’dan Lübnan’a yardım taşıyan iki uçak Beyrut’a ulaştı

Suudi Arabistan’dan Lübnan’a yardım taşıyan iki uçak Beyrut’a ulaştı

Cuma, 7 Ağustos, 2020 - 12:45
Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi, ilk yardım paketlerini Lübnan’a ulaştırdı (SPA)

Suudi Arabistan’dan Lübnan halkına acil insani yardım taşıyan iki uçak Lübnan’ın başkenti Beyrut’a ulaştı.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in talimatı doğrultusunda, Beyrut Limanı’ndaki patlama sonrasında Lübnan halkına insani yardım ulaştırmak amacıyla hazırlanan iki uçak Beyrut’a indi.

İlaç ve tıbbi malzemenin yanı sıra çadır ve temel gıda malzemelerinin yer aldığı 120 tonluk yardım paketlerini taşıyan iki uçak sabah saatlerinde Riyad Uluslararası Havalimanı’ndan ayrılmıştı. Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi çalışanlarından oluşan bir ekip de yardımların Lübnan halkına ve ilgili kurumlara hızlı bir şekilde dağıtımının sağlanması için yardımları taşıyan uçaklarla birlikte Beyrut’a gitti.

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi Sorumlusu Dr. Abdullah Rebia, Lübnan’a yardım ulaştırma görevini kendilerine verdiği için Kral Selman’a şükranlarını sundu.

Rebia, söz konusu yardımların, Kral Selman liderliğindeki Suudi Arabistan’ın insani yardım alanında üstlendiği öncü rolün bir parçası olduğunu ifade etti.

Merkez Sözcüsü Samir Cuteyli ise Suudi Arabistan’dan Lübnan’a kurulan hava koridoru üzerinden yardımların 3 ila 4 gün süreceğini söyledi. Cuteyli, yardımların ortaklarla işbirliği içinde dağıtılacağını sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya