Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Lübnan Bağımsız Milletvekili Paula Yacobian istifa kararı aldı: Kendimi yalancı şahit gibi hissediyorum

Lübnan Bağımsız Milletvekili Paula Yacobian istifa kararı aldı: Kendimi yalancı şahit gibi hissediyorum

Cumartesi, 8 Ağustos, 2020 - 16:30
Lübnanlı Milletvekili Paula Yacobian (AP)

Lübnanlı Bağımsız Milletvekili Paula Yacobian, milletvekilliğinden istifa etme kararı aldığını duyurdu.

CNN televizyonuna konuşan Yacobian, “istifa kararı aldım çünkü kendimi bu Meclis’te yalancı şahit gibi hissediyorum. Yapabileceğimiz bir şey yok, kararlar Meclis dışında alınıyor” dedi.

Yacobian’ın açıklamasında önce de Lübnan Ketaib Partisi milletvekilleri istifalarını sunmuştu.

Ketaib Partisi Genel Başkanı Sami el-Cemayel, Beyrut’ta cenazenin düzenlendiği kilise içinde yaptığı açıklamada, yol arkadaşlarının Temsilciler Meclisi’nden istifa etme kararı aldıklarını bildirdi.

Cemayel yaşanan şeyin Lübnan için fırsat değil felaket olduğunu söyleyerek, Lübnan’ın sonunun yeni bir Lübnan’ın doğuşu olacağını vurguladı.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlamanın ardından Dürzi lider Velid Canbolat’a yakınlığıyla bilinen Lübnanlı Milletvekili Mervan Hamade de Çarşamba günü istifasını Meclis’e sunmuştu.

Hamade, patlama sonrasında uluslararası bir soruşturma komitesi kurulması çağrısında bulunmuştu.

Lübnan’ın Ürdün Büyükelçisi Tracy Chamoun da Perşembe günü istifasını sundu. Chamoun, yaptığı açıklamada, “Patlama, bu bir katliam. Bu yaşanan bir felaket. Uyarı zili çaldı. Hiç kimseyi hoş görmeyeceğiz. (Yetkililerin)

tümünün gitmesi gerekiyor” ifadesini kullandı.


Editörün Seçimi

Multimedya