Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Twitter ücretli abonelik sistemi üzerinde çalışıyor

Twitter ücretli abonelik sistemi üzerinde çalışıyor

Çarşamba, 12 Ağustos, 2020 - 12:45
Telefon ekranından Twitter logosu (AFP) 

Sosyal medya sitesi Twitter, ücretli abonelik fikrini hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Twitter’ın finansal yetkilisi (CFO) Ned Segal, çalışmanın henüz başlangıç aşamasında olduğunu belirterek, "Faaliyetimizin sürdürülebilirliğini sağlamak için reklam dışında gelir kaynakları bulmak gerçekten çok önemli" dedi.

Bloomberg haber ajansının Segal’dan aktardığı haberde Segal, "Bu fırsatı düşündüğümüzde (zorunlu ücretli abonelik) herhangi bir kısıtlama olduğunu düşünmüyoruz. Sizin de bu şekilde düşünmemenizi istiyoruz" dedi.

Segal açıklamasında, "Çoğunluğa göre, stadyum tribünlerinde kalabalığın artık olmadığı koşulları göz önüne alındığında, koronavirüs salgının yayılmasıyla birlikte reklam panoları ve önceki sistemleri tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor. Şu anda içerik sahipleriyle (Twitter'da yayınlanan) içeriklerinden maksimum seviyede nasıl yararlanabileceğimizle ilgili görüşmelerin merkezindeyiz” ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan, Twitter'ın hisse değeri bugünkü işlem sırasında yüzde 4,2'den fazla arttı.


 


Editörün Seçimi

Multimedya