Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump: Moderna ile 100 milyon doz koronavirüs aşısı satın alma konusunda anlaştık

Trump: Moderna ile 100 milyon doz koronavirüs aşısı satın alma konusunda anlaştık

Çarşamba, 12 Ağustos, 2020 - 12:45
Moderna aşısının testine katılan Michigan’daki bir gönüllü, (AFP)

ABD Başkanı Donald Trump dün yaptığı açıklamada Moderna Şirketi tarafından geliştirilen ve şu an insanlar üzerinde denemesi yapılan koronavirüs aşısından 100 milyon doz satın alacaklarını doğruladı.

Trump, “potansiyel koronavirüs aşısından 100 milyon doz üretip teslim etmesi için Moderna ile bir anlaşmaya vardık.” ifadelerini kullandı.

ABD menşeli biyoteknoloji şirketi Moderna Therapeutics’in aşı denemelerinin üçüncü aşamasında olduğuna dikkat çekiliyor.

Trump, ABD hükümetinin aynı zamanda “Johnson & Johson” Şirketi ve ABD menşeli diğer bazı ilaç şirketleriyle geniş ölçekte aşı üretimini desteklemek için ortaklık anlaşması yapıldığını söyledi.

ABD tarafından yapılan bu duyuru, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Moskova’nın koronavirüse karşı kendi aşısını tescillettiğini duyurmasıyla aynı günde geldi.

 


Editörün Seçimi

Multimedya