Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD’li sürücüye boş sandalye fotoğraflı sürpriz ehliyet

ABD’li sürücüye boş sandalye fotoğraflı sürpriz ehliyet

Çarşamba, 12 Ağustos, 2020 - 15:45
Jade Dodd’ın boş sandalye olan ehliyet fotoğrafı (CNN)

Birçok kişi genellikle ehliyet fotoğraflarının genellikle kötü olduğundan yakınır ancak ABD’nin Tennessee eyaletindeki bir kadın ehliyetini boş bir sandalye fotoğrafı ile aldı.

Ehliyetin sahibi  Jade Dodd, “Annemle birlikteydim ve öğle yemeği yiyorduk. Bunu izlemelisin... Bu doğru değil dedim” açıklamasında bulundu.

Dodd kısa süre önce Hickman County'deki ehliyetini yeniledi. Geçtiğimiz Perşembe günü postayla geldiğinde, profil resmi yerine boş bir sandalyenin resmini gördüğüne şaşırdı.

Kadın açıklamasında, “Sorumlu bürodaki memur, konuyu incelediğimde bana gerçekten inanmadı. Daha sonra konuyu sistemde aradım ve konuyu müdürü ile gözden geçirmesi gerektiğini söyledim” ifadelerini kullandı.

CNN’in haberine göre, Tennessee İç Güvenlik Bakanlığı hatanın, yanlış fotoğraf çekilip Dodd'un özel dosyasına kaydedildiğinde meydana geldiğini açıkladı.

İletişim direktörü Wes Muster ise, “Müşteri kısa süre önce internet üzerinden ehliyetini yenilediğinde, dosyadaki son fotoğrafın sandalye olduğu için o fotoğraf koyuldu” dedi. Muster daha sonra, yaşanan durumu derhal düzelttiklerini söyledi.

Neyse ki, Dodd genellikle olayın gerçekten komik olduğunu ve korovirüsün yayılmasının neden olduğu kötü ruh halini hafifletmenin iyi bir yolu olduğunu düşünüyor.

 


Editörün Seçimi

Multimedya