Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuveyt’ten Husilerin Abha Uluslararası Havalimanı’na gerçekleştirdiği saldırı girişimine kınama

Kuveyt’ten Husilerin Abha Uluslararası Havalimanı’na gerçekleştirdiği saldırı girişimine kınama

Salı, 1 Eylül, 2020 - 16:30
Abha Uluslararası Havalimanı (Şarku’l Avsat)

Kuveyt, İran destekli terörist Husi milislerinin Suudi Arabistan’daki Abha Uluslararası Havalimanı’na silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile düzenlediği saldırı girişimini kınadı.

Kuveyt Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi bir kaynak, sivilleri ve ticari hava trafiğini hedef alan bu saldırıların devam etmesinin uluslararası insancıl hukuk kuralları ve diğer tüm uluslararası sözleşmelerin ihlal edildiğinin bir işareti olduğuna dikkat çekerek, söz konusu saldırı girişiminin şiddetle kınandığını bildirdi.

Bakanlık kaynağı, uluslararası toplumun Suudi Arabistan’ın güvenliği ve bölgenin istikrarına tehdit oluşturan bu saldırıları durdurmak için hızlı ve etkili bir şekilde harekete geçmesi ve Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi’nin siyasi çözüme ulaşma çabalarını desteklemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Söz konusu kaynak, Kuveyt’in Suudi Arabistan ile tam bir dayanışma içerisinde olduğunun altını çizerek, güvenlik ve istikrarını korumak için aldığı tüm önlemlere destek verdiğini de belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya