Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Lübnan: Edib ‘Uzmanlar Hükümeti’ için kolları sıvadı

Lübnan: Edib ‘Uzmanlar Hükümeti’ için kolları sıvadı

Cuma, 4 Eylül, 2020 - 08:45
Mişel Avn, Mustafa Edib ile dünkü görüşmesi sırasında (Dalati ve Nahra)

Lübnan’da hükümeti kurmakla görevlendirilen Mustafa Edib, “homojen bir çalışma ekibi ve reformları mümkün olan en kısa sürede uygulamaya koymaya çalışan uzmanlardan meydana gelen bir hükümet kurma” arzusunu yineledi.

Edib, Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile Baabda Cumhurbaşkanlığı  Sarayı’nda yaptığı görüşmede, “tüm temsilciler ve parlamento bloklarından gelen işbirliğine ve ortaya çıkan zorluklarla yüzleşmek için kurulacak hükümetin oluşumunu hızlandırma arzusuna temas ettiğini” belirtti. Edib, “yürüttüğü parlamento istişareleri atmosferine Cumhurbaşkanı Avn’ı da dahil ederken, ona bu istişarelerin sonucu ve önceki başbakanlarla gerçekleştirdiği görüşmeler hakkında bilgi verdi.”  

Bazı kaynaklar, “hükümeti kurmakla görevlendirilen Edib’in bu görevi bir an önce yerine getirmeyi istediğini vurguladığını anca yeni hükümeti kurması için sürenin sınırlı tutulmasını kabul etmediğini” naklediyor. Ayrıca, Cumhurbaşkanı’nın “hükümetin 24 bakandan meydana gelmesini ve bunların siyasal yönü bulunan uzmanlar olmasını” tercih ettiğini belirtiyor.


Editörün Seçimi

Multimedya