Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere’deki vaka artışı endişeye neden oluyor

İngiltere’deki vaka artışı endişeye neden oluyor

Çarşamba, 9 Eylül, 2020 - 07:15
Oxford Caddesi’ndeki görüntüler sosyal mesafeye uyulmadığını gözler önüne seriyor. (EPA)

İngiltere’de vaka sayılarına ilişkin veriler salgının artığına işaret ediyor.

İngiltere Sağlık Direktör Yardımcısı Jonathan Van-Tam, vaka sayılarındaki artışın büyük endişe kaynağı olduğunu ve insanların yaz aylarında “çok rahatladığını” söyledi.

“Virüsü yeniden ciddiye almaya başlamalıyız” diyen Van-Tam insanları tedbirlere uymaları konusunda uyardı. Van-Tam açıklamasında “Dikkatli olmazsak zor bir durumla karşı karşıya kalacağız. İnsanlar çok rahatlamış durumda” ifadelerine yer verdi.

Hükümet tarafından 7 Eylül’de yayınlanan verilere göre ülke, mayıs ayından bu yana 24 saat içinde kaydedilen en büyük ikinci artışı, 2 bin 948 vaka sayısını kaydetti.

İngiltere’de ağustos ayında yaklaşık bin civarında görülen günlük ortalama vaka sayısı son günlerde artmaya başladı. Salgının ilk dalgasının bu yılın başlarında zirveye ulaşmasından sonra testlere hız verildi.

Londra yönetimi, 7 Eylül’de yaptığı açıklamada koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Girit ve Santorini de dahil olmak üzere Yunanistan’daki 7 adadan gelen yolculara 14 günlük karantina şartı getirdi.

Bloomberg ajansı, İngiltere Ulaştırma Bakanlığı’nın Yunanistan’ın Midilli, Tinos, Serifos, Mikonos ve Zakintos adalarının yanı sıra Girit ve Santorini adalarından çarşamba günü yerel saat 04.00’den itibaren gelen yolculara karantina şartı getirdiğini duyurdu. Yunanistan ve adalarla olan sözde “seyahat koridorunun” devam ettiğini kaydetti.


Editörün Seçimi

Multimedya