Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Şarku’l Avsat’a konuşan kaynaklar: Yemen’de 7 BM çalışanı koronavirüs nedeniyle öldü

Şarku’l Avsat’a konuşan kaynaklar: Yemen’de 7 BM çalışanı koronavirüs nedeniyle öldü

Çarşamba, 9 Eylül, 2020 - 17:15
Sana’da bir sağlık görevlisi ateş ölçüyor (EPA)

Birleşmiş Milletler (BM) bünyesinde Yemen’de görev yapan 7 kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Şarku’l Avsat’a bilgi veren BM yetkilisi üç kaynağa göre, Saada şehrinde BM bünyesinde görevli 2 kişi koronavirüse yakalandı. Durumu ağırlaşan kişiler Sana’ya nakledildi ancak tüm müdahalelere rağmen hayatlarını kaybettiler.

Sana’da çalışan bir görevli ve bir doktor da dahil olmak üzere 3 kişi daha koronavirüs nedeniyle ölürken, Sana’dan sonra salgının en fazla yayıldığı İb şehrinde de 2 BM çalışanı yaşamını yitirdi.

Kaynaklardan biri, BM’nin Yemen ofislerinde çok sayıda çalışanın koronavirüse yakalandığını bildirdi.

Bir diğer kaynak ise, “BM kurumlarının çalışanları arasındaki vaka ve ölüm olaylarını resmen açıklamadık. Ayrıca Husileri gerçek vaka veya can kaybını açıklamaya zorlayacak yetkimiz yok. Ancak tahminlerimiz, yaklaşık bir milyon Yemenlinin koronavirüse yakalandığı ve kurban sayısının açıklanandan çok daha fazla olduğu yönünde” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya