Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Irak’taki Uluslararası Koalisyon güçlerinin konvoyuna iki bombalı saldırı düzenlendi

Irak’taki Uluslararası Koalisyon güçlerinin konvoyuna iki bombalı saldırı düzenlendi

Salı, 15 Eylül, 2020 - 09:45
Irak’taki Uluslararası Koalisyon güçlerine ait bir askeri konvoy. (Arşiv-Reuters)

Irak Müşterek Operasyonlar Komutanlığı’na bağlı Güvenlik Medya Hücresi tarafından dün yapılan açıklamada, Irak’tan geri çekilen Uluslararası Koalisyon güçlerine malzeme taşıyan konvoya saldırı düzenlendiği bildirildi. Bağdat’ın güneyindeki Divaniye ve Babil illerindeki iki ayrı noktaya döşenen el yapımı patlayıcıların (EYP) konvoyun geçişi sırasında patlatıldığı kaydedildi.

Söz konusu açıklamada, saldırının Irak merkezli nakliye şirketleri tarafından yönetilen ve Iraklı iki şoförün kullandığı tırlara düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada ilk patlayıcının Divaniye Polis Merkezi’nin sorumluluğu altında bulunan ve kümes hayvanlarının bakıldığı meydanın yakınındaki bir otobana, ikincisinin de Babil Polis Merkezi’nin sorumluluk alanı içerisindeki bir diğer otobana döşendiği kaydedildi. “İki patlamada da herhangi bir zarar meydana gelmedi. Konvoylar olağan seyrine devam etti” açıklamasında bulunuldu.


Editörün Seçimi

Multimedya