Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İran’da 2 bin 705 koronavirüs vakası, 140 ölüm kaydedildi

İran’da 2 bin 705 koronavirüs vakası, 140 ölüm kaydedildi

Salı, 15 Eylül, 2020 - 17:00
İtfaiye ekipleri, virüse mücadele etmek için İran'ın başkenti Tahran'da bir caddeye dezenfektan sıkıyor (Arşiv-Reuters)

İran Sağlık Bakanlığı, 2 bin 705 kişide koronavirüs vakası görülmesiyle ülkedeki toplam vaka sayısının 407 bini aştığını duyurdu.

DPA’nın haberine göre, İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sedat Lari, son 24 saatte 140 kişinin hayatını kaybetmesiyle koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 23 bin 453’e ulaştığını söyledi.

İran’da koronavirüsten iyileşenlerin sayısı ise 350 bini aştı. Geçtiğimiz Mayıs ayı ortasında vaka sayısındaki ilk düşüşün ardından İran, virüsün yayılmasını önlemek için uyguladığı önlemleri gevşetmiş ve uzmanların daha sonra vakalarda önemli bir artışa yol açtığına inandıkları ekonomiyi yeniden açmıştı.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, hükümetin kapatmayı hafifletmek için aldığı önlemlerin vatandaşların hastalığı ciddiye almamasına neden olduğunu, bunun da ölü ve vaka sayılarının artmasına neden olduğunu söylüyor.

 


Editörün Seçimi

Multimedya