Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tuveyciri, WTO Genel Direktörlüğü yarışında ikinci turda

Tuveyciri, WTO Genel Direktörlüğü yarışında ikinci turda

Cumartesi, 19 Eylül, 2020 - 09:30
Muhammed et-Tuveyciri ve İsviçre’nin Cenevre kentindeki Dünya Ticaret Örgütü binası (Reuters)

Suudi Arabistan'ın Dünya Ticaret Örgütü (WTO) Genel Direktörlüğü adayı olan Muhammed bin Mezid et-Tuveyciri, İngiltere, Güney Kore ve Nijerya adaylarının da aralarında bulunduğu yarışta ikinci tura geçerken, Mısır, Meksika ve Moldova adayları yarıştan çekildi.

Tuveyciri, organizasyon için diğer adaylardan farklı bir reform vizyonu sunarak üye devletleri ikna ettikten sonra ikinci tura geçmek için yeterli oyu kazandı. Tuveyciri’nin WTO vizyonu, ‘kuruma olan güveni yeniden tesis etmekle birlikte şuanda ve gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler ve zorluklara yanıt verme ve bunlarla başa çıkma gücünü geliştirme’ etrafında şekilleniyor.

Tuveyciri ile birlikte diğer beş WTO Genel Direktörlüğü adayı, çalışmalarını hayata geçirmek ve bu seçimi ülkelerine kazandırmak için yarışı heyecanla takip ediyor.


Editörün Seçimi

Multimedya