Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Yemen hükümetinden İran’a Husi milislere silah desteğini bırakma çağrısı

Yemen hükümetinden İran’a Husi milislere silah desteğini bırakma çağrısı

Cumartesi, 19 Eylül, 2020 - 08:15
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı toplantılarına katılımı sırasında Heysem Şucauddin (SabaNet)

Yemen’in Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) daimi temsilcisi Heysem Şucauddin, İran’a, darbeci Husi milislere Yemen’i ve komşu devletleri hedef alması için silah desteği sağlamayı bırakma çağrısında bulundu.

Yemenli yetkili, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Yönetim Kurulu'nun 14-17 Eylül tarihleri ​​arasında Avusturya'nın başkenti Viyana'daki merkezinde düzenlenen toplantılarına katılımı sırasında, “İran’ın Husi milisleri desteklemeye devam etmesinin Yemen’in ve bölgenin güvenlik ve istikrarının sarsılmasına katkı sağladığını” belirtti.

Yemen Resmi Haber Ajansı SABA’nın aktardığına göre, Şucauddin, Ajans Genel Müdürü’nün raporunda, İran’ın Kapsamlı Ortak Eylem Planı'nı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 2231 sayılı kararını ihlal etmeye devam etmesine yönelik endişe duyulduğunun belirtildiğini ifade etti.

Şucauddin, İran’a saldırıları durdurma, gerilimin şiddetini azaltma, Ajans’ın tüm taleplerine uyma ve iş birliğinde bulunma çağrısında bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya