Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, küresel ekonominin toparlanmasını desteklemek için G20 ülkeleri toplantısına başkanlık edecek

Suudi Arabistan, küresel ekonominin toparlanmasını desteklemek için G20 ülkeleri toplantısına başkanlık edecek

Cumartesi, 19 Eylül, 2020 - 15:00
Bu yıl Suudi Arabistan'ın başkanlık ettiği G20 logosu

Suudi Arabistan, G20 ülkelerinin ticaret ve yatırım bakanlarının katılımıyla, korona salgını ışığında kapsayıcı ve sürdürülebilir ekonomiye katkıda bulunmak ve ticaret ile yatırım politikalarındaki işbirliğini artırmak için önümüzdeki Salı günü gerçekleştirilecek bir toplantıya ev sahipliği yapacak.

Bakanlar, geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan sanal toplantıda da ele alınan koronavirüs salgınının etkileriyle mücadele etmek için uluslararası ticaret ve yatırımı desteklemeye yönelik G20 önlemlerini görüşecek.

Toplantıda, ekonomik çeşitliliği ve uluslararası yatırımı geliştirmek için KOBİ'lerin küresel rekabet gücünü teşvik etmenin yanı sıra çok taraflı ticaret sistemi reformlarını destekleme yolları da tartışılacak.

Suudi Arabistan Ticaret Bakanı Dr. Macid el-Kasbi ve Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Müh. Halid el-Falih, toplantının sonuçları hakkında zirve sonrası bir basın toplantısı düzenleyecek.


Editörün Seçimi

Multimedya