Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Lübnan’da binden fazla yeni koronavirüs vakası kaydedildi

Lübnan’da binden fazla yeni koronavirüs vakası kaydedildi

Pazartesi, 21 Eylül, 2020 - 09:15
Beyrut Limanı patlamasının ardından enkaza dönen caddede yemek yiyen insanlar (EPA)

Lübnan’da pazar günü, bir günlük vaka sayısında rekor kaydedildi. Ülkede son 24 saatte bin 6 yeni vaka teşhis edilirken 11 kişi hayatını kaybetti. Bakanlığın verilerine göre toplam vaka sayısı 29 bin 303 kişiye yükselirken bu güne 297 kişi virüs sebebiyle hayatını kaybetti.

4 Ağustos tarihinde 190 kişinin ölümüne neden olan ve 6 bin 500 kişinin yaralandığı Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlamanın ardından günlük koronavirüs vaka sayılarında artış yaşandı.

Lübnan Sağlık Bakanı Hamad Hasan hükümetten iki haftalık tam izolasyon uygulanmasını talep etti. Yetkililer 21 Ağustos’ta, patlamanın ardından harap olan bölgeleri muaf tutarak iki haftalık tam izolasyon ve gece dışarı çıkma yasağı uygulamıştı. Ancak yaklaşık bir yıldan bu yana daha önce görülmemiş bir ekonomik krizin baskısı altında ezilen özel sektörün başlattığı protestoların ardından kısıtlamalar hafifletilmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya