Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı: Umre ziyaretlerine kademeli dönüş için teknik çözümlere güveneceğiz

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı: Umre ziyaretlerine kademeli dönüş için teknik çözümlere güveneceğiz

Pazartesi, 21 Eylül, 2020 - 16:00
Umre ziyaretleri sağlık önlemleri dikkate alınarak kademeli olarak başlayacak (SPA)

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih Benten, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında yaklaşık 6 aydır askıya alınan umre ziyaretlerinin kademeli olarak başlatılmasına yönelik yeni detayları açıkladı.

Bakan, bugün video konferans üzerinden umre çalışmalarına yönelik gerçekleştirilen toplantıda, kademeli olarak gerçekleştirilecek umre ziyaretlerinin şirket ve kurumların hizmetlerini geliştirmelerine imkân tanıyan teknik çözümlerle olacağını bildirdi.

Benten, umre şirketlerinin vatandaşlar ve ülkede yaşayan yabancıların yanı sıra Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkeleri vatandaşlar dâhil olmak üzere yaklaşık 16 milyon hacıya hizmet verdiğini belirtti.

Hac ve Umre Bakanı, Suudi Arabistan’ın aynı zamanda hac ziyareti için de tüm enerjisini seferber ettiğini vurgulayarak, “2030 yılına kadar yılda 30 milyon hacıya hizmet etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Hac ve Umre Bakanı, Suudi Arabistan Krallığı'nın, hacılara hizmet etmek ve ülkelerine dönüşlerine kadar olan süre içerisinde tüm enerjisini seferber ettiğini vurguladı.

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, salgınla ilgili gelişmeler ışığında umre ziyaretinin yeniden yapılmasına izin verecek bir planın kademeli olarak açıklanacağını daha önce duyurmuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya