Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuveyt’in yeni Veliaht Prensi: Kuveyt Arap, bölgesel ve uluslararası yükümlülüklerine bağlı

Kuveyt’in yeni Veliaht Prensi: Kuveyt Arap, bölgesel ve uluslararası yükümlülüklerine bağlı

Perşembe, 8 Ekim, 2020 - 12:45
Şeyh Mişaal Al-Ahmed el-Ahmed el-Cabir es-Sabah Kuveyt Ulusal Meclis önünde ülkenin Veliaht Prensi olarak yemin etti (EPA)

Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Kuveyt Ulusal Meclis önünde ülkenin Veliaht Prensi olarak yemin ederek,  “Emire, meclise ve vatandaşlara ülkenin ulusal birliğini koruyan sadık bir vatandaş olacağıma söz veriyorum” dedi.

Kuveyt'in yeni Veliaht Prensi yemin etmesinin ardından yaptığı açıklamada, Kuveyt'in iyilik ve barış çağrısı yapan öncü yürüyüşüne devam edeceğini belirterek, ülkesinin Arap, bölgesel ve uluslararası yükümlülüklerine bağlılığını sürdürdüğünü söyledi.

Diğer yandan Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın ülkesinin başarısı için çalışmaya devam edeceğini bildirdi.

Şeyh Meşal, silahlı kuvvetler ve kamu güvenlik teşkilatlarını desteklemek için 1967'de kurulan ve Şeyh Salem Al-Ali Al-Sabah tarafından yönetilen, ordu ve polisten bağımsız askeri yapı olan Kuveyt Ulusal Muhafızları'ndaki en güçlü adam olarak kabul ediliyor.


Editörün Seçimi

Multimedya