Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump, Biden hakkındaki tartışmalı bir haberi engellediği için Twitter ve Facebook’ı eleştirdi

Trump, Biden hakkındaki tartışmalı bir haberi engellediği için Twitter ve Facebook’ı eleştirdi

Perşembe, 15 Ekim, 2020 - 11:30
İki sosyal medya devi, makaleye bağlantıları engellenme nedenini içerdiği bilgilerin kaynağıyla ilgili şüphelere bağladı (AP)

ABD Başkanı Donald Trump, Muhafazakar New York Post gazetesinin Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden’ın oğlunun e-postalarıyla ile ilgili yaptığı haberin paylaşımına sınırlama getiren Twitter ve Facebook’a sert eleştiriler yöneltti.

Trump, Twitter hesabından konuya değinerek, Facebook ve Twitter’ın Biden ve oğlu ile ilgili haberi kaldırmasını ‘korkunç’ olarak nitelendirerek, “Bu onlar için sadece bir başlangıç. Rüşvetçi bir politikacıdan daha kötü bir şey olamaz” ifadelerini kullandı.

İki sosyal medya devi, Biden’ın Başkan Yardımcısı olduğu dönemde oğlunun yönettiği Ukraynalı enerji şirketi Burisma ile bağlantılı yolsuzluk iddialarına ilişkin haberleri engelleme nedenlerini "bilgi kaynağıyla" ilgili şüphelere bağladı.

Facebook Sözcüsü Andy Stone, haberin doğru bilgi içerme standartlarına uygunluğunu incelediklerini söyleyerek, konu açıklığa ulaşana kadar haberin yayılmasını sınırlandırdıklarını belirtti.

Twitter ise söz konusu haberi engelleme sebebi olarak ‘hacklenme yoluyla elde edilmiş belgelerin paylaşılmaması’ ilkelerini gösterdi.


Editörün Seçimi

Multimedya