Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya Federasyon Konseyi Başkanı: Hiçbir ABD başkan adayı ilişkilerdeki çıkmaza son veremez

Rusya Federasyon Konseyi Başkanı: Hiçbir ABD başkan adayı ilişkilerdeki çıkmaza son veremez

Perşembe, 15 Ekim, 2020 - 12:15
Valentina Matviyenko (Reuters-Arşiv)

Rusya Parlamentosu’nun üst kanadı Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, ABD başkan adayı arasında Rusya-ABD ilişkilerinde çıkmaza son verecek kimseyi görmediğini söyledi.

Matviyenko, Rus TASS haber ajansına verdiği demeçte, başkanlık seçimlerinde aday olan ABD Başkanı Donald Trump veya Joe Biden’ın ilişkilerdeki mevcut çıkmaza son verip veremeyeceğine ilişkin gelen bir soruya şöyle yanıt verdi;

“ABD başkan adayları arasında böyle bir kişiyi görmeyi çok isteriz, ancak dürüst olmak gerekirse bunu söylemek için hiçbir neden yok.”

Rusya’nın ABD halkı tarafından seçilen herhangi bir başkanla çalışacağını dile getiren Matviyenko, “ABD başkanlık seçimleri geçtiğinde ve seçim sonrası anlaşmazlıklar çözüldüğünde, ABD liderinin ortak çıkarlara hizmet eden alanlarda Rusya ile ilişkileri yeniden kurma ve geliştirmenin önemini anladığını ummak istiyoruz” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya