Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fauci: Trump'ın koronavirüse yakalanmasına şaşırmadım

Fauci: Trump'ın koronavirüse yakalanmasına şaşırmadım

Pazartesi, 19 Ekim, 2020 - 13:00
Trump’ın koronavirüs mücadele ekibinde de yer alan ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci (AFP)

Trump’ın koronavirüs mücadele ekibinde yer alan ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüse yakalanmasına şaşırmadığını ifade etti.

CNN International’a açıklamada bulunan Fauci, “Televizyonda o kalabalığı gördüğümde buradan iyi bir şey çıkamaz dedim. Etrafında maske takmayan bir sürü insan vardı” ifadelerini kullandı.

Fauci, “Hiçbir önlemin olmadığı alanda Trump'ı görünce çok endişelendim. İnsanlar arasında hiçbir mesafe yoktu ve kimse maske takmıyordu” dedi.

26 Eylül’de düzenlenen etkinliğin ardından Trump ve eşi Melanie dahil olmak üzere Beyaz Saray’daki en az 12 kişi de koronavirüs tespit edildi.


Editörün Seçimi

Multimedya