Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hindistan’da son 3 ayın en düşük günlük Kovid-19 ölüm sayısı kaydedildi

Hindistan’da son 3 ayın en düşük günlük Kovid-19 ölüm sayısı kaydedildi

Pazartesi, 19 Ekim, 2020 - 14:30
İki gönüllü Mumbai'nin kenar mahallesindeki bir evin sakinlerini inceliyor (Reuters)

Hindistan’da koronavirüs salgını nedeniyle son bir günde 579 kişinin hayatını kaybettiği, bunun son 3 aydır kaydedilen en düşük ölü sayısı olduğu belirtildi.

Dünya ülkeleri arasında Kovid-19 salgını sıralamasında 2. sırada olan Hindistan’da Kovid-19 ölümleri azalıyor. Hindistan’da günlük ölü sayısındaki en düşük rakam kayıtlara geçti. Hindistan Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, son 24 saatte 55 bin 722 yeni Kovid-19 vakasının olduğunu ve 579 kişinin hayatını kaybettiğini, bu rakamın son 3 aydır kaydedilen en düşük ölüm sayısının olduğunu bildirdi.

Hindistan hükumetine bağlı bilim insanları geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, halkın maske kullanımına ve sosyal mesafeye dikkat etmesi halinde 2021 Şubat ayına kadar Kovid-19 salgınının hafifleyeceğini ifade etmişti. Bilim insanları, Hindistan’da günlük Kovid-19 vakalarının azaldığını ifade ederek, yaklaşan kış döneminde günlük vakalarda atış yaşansa bile günlük vaka rekorunu geçmeyeceğini bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya