Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Iraklı politikacı el-Alosi: “Başbakan Kazimi, Londra’da İsrail ile ilişkileri normalleştirmeyi görüşecek”

Iraklı politikacı el-Alosi: “Başbakan Kazimi, Londra’da İsrail ile ilişkileri normalleştirmeyi görüşecek”

Pazartesi, 19 Ekim, 2020 - 15:00
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi, Paris, Berlin ve Londra’yı kapsayan Avrupa turunu başlatırken, Iraklı politikacı Misal el-Alosi’den “Iraklı heyetin Londra’da İsrail ile ilişkileri normalleştirme görüşecek” açıklaması geldi.

ABD’ye yakınlığıyla tanınan Iraklı politikacı Misal el-Alosi, Irak Başbakanı el-Kazimi başkanlığındaki heyetinin Avrupa turunu değerlendirdi.

Milyonlarca Iraklının değişik yollarla gönderdikleri mektuplarda İsrail ile ilişkileri normalleştirme talebinde bulunduklarını ve iki ülke arasında hiçbir sorunun olmadığını söyleyen el-Alosi, “Irak, İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeye büyük bir ihtiyacı vardır. Irak bu konuda diğer Arap ülkelerinden önce adım atmazsa egemen bir ülke olmayacak” şeklinde konuştu.

Iraklı politikacı Misal el-Alosi açıklamasında, Londra’yı ziyaret edecek heyetin İsrail ile ilişkileri normalleştirmek için resmi ve resmi olmayan toplantılara katılacağı iddiasında da bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya