Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

50 Cent, Trump'ı destekleme gerekçesini açıkladı: Biden'la 20 Cent olmak istemiyorum

50 Cent, Trump'ı destekleme gerekçesini açıkladı: Biden'la 20 Cent olmak istemiyorum

Çarşamba, 21 Ekim, 2020 - 14:00
50 Cent yaptığı paylaşımla ABD başkanlık seçimlerinde tercihini duyurdu (AFP)

Rapçi 50 Cent, ABD başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Donald Trump'ı desteklediğini açıklarken, tercihini Demokrat Joe Biden'dan yana kullanmama nedenini de izah etti.

Asıl adı Curtis James Jackson III olan 45 yaşındaki şarkıcı, Twitter'da yaptığı paylaşımda, yüksek vergi planları sebebiyle Biden'ı istemediğini vurgulayarak "Evet, 20 Cent olmak istemiyorum. Yüzde 62 çok, çok kötü bir fikir. Sevmedim bu işi!" ifadesini kullandı.

Biden'ın planının New York'ta en çok kazanan kişiler için vergi oranını toplamda yüzde 62'ye kadar çıkarabileceğini aktaran bir haberin ekran görüntüsünü de paylaşan 50 Cent, hayranlarını Trump için oy vermeye çağırdı.

50 Cent'in 3 Kasım'da yapılacak seçimlere sayılı günler kala Trump'a verdiği destek, Cumhuriyetçi adayın siyahi seçmenlerden oy toplama çabalarının hız kazandığı bir sırada geldi.

Trump'ın 2017'de çıkardığı ve bireyler için federal vergi üst limitini yüzde 39,6'dan 37'ye indiren yasayı tersine çevirmek isteyen Biden, yılda 400 bin dolar ya da fazla gelir elde eden kişiler ve şirketler için vergi oranlarını artırmayı hedefliyor.

 
Independent Türkçe, New York Post


Editörün Seçimi

Multimedya