Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır: 177 yeni koronavirüs vakası ve 11 ölüm kaydedildi

Mısır: 177 yeni koronavirüs vakası ve 11 ölüm kaydedildi

Cuma, 23 Ekim, 2020 - 09:00
Kahire’de bir test merkezinde bir bebeğe test yapılıyor (Arşiv-AFP)

Mısır Sağlık ve Nüfus Bakanlığı tarafından perşembe günü yapılan açıklamada, 177 yeni koronavirüs vakasının kaydedildiği ve 11 kişinin daha virüs sebebiyle hayatını kaybettiği duyuruldu.

Bakanlık Sözcüsü Halid Mücahid, Mısır’da perşembe gününe kadar kaydedilen toplam vaka sayısının 106 bin 60 kişi olduğunu, vakalardan 98 bin 624’ünün iyileştiğini, 6 bin 166 kişinin ise hayatını kaybettiğini açıkladı.

Mısır, Mart ayının ortasında, koronavirüs salgını ile mücadele etmek için gece dışarı çıkma yasağı, büyük kalabalıklar halinde toplanma yasağı, restoranların, tiyatroların ve sinemaların kapatılması dahil olmak üzere genel izolasyon önlemleri uygulamıştı. Ancak bu önlemlerden çoğu Haziran ayının sonlarına doğru kaldırıldı. 21 Eylül’den bu yana açık alanlarında düğünlerin ve sosyal etkinlerin düzenlenmesine izin veriliyor. Bu haftanın başında ise okullar ve üniversiteler faaliyetlerine geri döndü. 


Editörün Seçimi

Multimedya