Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump ön yargıları nedeniyle ‘60 Dakika’ röportajını saatinden önce yayınladı

Trump ön yargıları nedeniyle ‘60 Dakika’ röportajını saatinden önce yayınladı

Cuma, 23 Ekim, 2020 - 09:45
ABD Başkanı Donald Trump (AP)

ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Lesley Stahl’in önyargılı yaklaşımı nedeniyle gerçekleştirdiği röportajı yayın saatinden önce kamuoyuyla paylaştı.

Başkan Trump, CBS News’de deneyimli gazeteci Lesley Stahl ile “60 Dakika” için bir röportaj gerçekleştirdi. 40 dakika süren röportajı sosyal medyada yayınlayan Trump, “Programdaki (60 Dakika) ön yargıya, nefrete ve edepsizliğe bakın” dedi.

Röportaj sırasında kötü bir halde görünen Trump, Demokrat rakibi Joe Biden’a kolay sorular sorulurken kendisine sürekli zor sorular yöneltilmesinden şikayet etti.

Röportajın başında Trump, gazeteci Stahl’a hitaben, “Sadece adil olun. Umarım Stahl, Biden ile benimle olduğu gibi bir röportaj yapar” dedi.

Öte yandan Trump, medyanın, Biden’a destek vererek güvenilirliğini kaybettiğini iddia etti. Ayrıca Demokrat rakibi Joe Biden’a gazetecilerin “daha az sert davrandığını” savundu.


Editörün Seçimi

Multimedya