Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Avrupa’da ilk kez bir günde 200 binden fazla koronavirüs vakası kaydedildi

Avrupa’da ilk kez bir günde 200 binden fazla koronavirüs vakası kaydedildi

Cuma, 23 Ekim, 2020 - 12:00
Koronavirüs hastası ambulansla Hollanda'daki bir hastaneye nakledilirken (AFP)

Avrupa’da kayıtlı yeni tip koronavirüs vakaları son 10 günde iki katına çıktı. Avrupa’da günlük vaka sayısı 200 bine ulaşırken, Güney Avrupa ülkelerinde de vaka sayısında artış yaşanıyor.

Avrupa, 12 Ekim'de ilk kez bir günde 100 bin vaka kaydedildiğini açıklamıştı.

Reuters haber ajansına göre, Avrupa’da şu ana kadar yaklaşık 7,8 milyon vaka ve 247 bin ölüm kaydedildi.

İtalya, Avusturya, Hırvatistan, Slovenya ve Bosna gibi Avrupa ülkeleri dün bir günde en yüksek koronavirüs vakalarını kaydetti.

Kıta olarak Avrupa, günlük olarak Hindistan, Brezilya ve ABD’nin toplamından daha fazla vaka kaydediyor. Bu artışın nedeni, pandeminin ilk dalgasından bu yana çok daha fazla test yapılmasından kaynaklanıyor.

Diğer yandan dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 41,4 milyonu, ölümler ise 1,1 milyonu aştı.

Geçtiğimiz Çarşamba günü, dünya çapında bir günde kaydedilen en yüksek vaka sayısı toplamı 422 bin 835 olmuştu.

Avrupa'da en yüksek yeni vaka ortalamasına sahip olan Fransa, dün 41 bin 622 yeni teyit edilmiş vakayla şimdiye kadarki en yüksek enfeksiyon sayısını kaydetti.

Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü'nün yayınladığı veriler, bir başka Batı Avrupa ülkesi olan Hollanda'nın 24 saat içinde 9 binden fazla vaka kaydettiğini gösterdi.

Dün ilk kez günde 10 binden fazla vaka kaydeden Almanya, seyahat uyarısını İsviçre, İrlanda, Polonya, Avusturya ve İtalya topraklarına uzattı.


Editörün Seçimi

Multimedya