Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD'den İran'ın Bağdat Büyükelçisi Mescidi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım

ABD'den İran'ın Bağdat Büyükelçisi Mescidi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım

Cuma, 23 Ekim, 2020 - 15:00
ABD Hazine Bakanlığı (AP)

ABD'de Trump yönetimi, İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrej Mescidi ve Hizbullah’ın üst düzey iki yetkilisine yaptırım uygulandığını duyurdu.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrej Mescidi'nin İran Devrim Muhafızları Ordusu ile ilişki içerisinde olduğu gerekçesiyle yaptırım listesine alındığı duyuruldu. Yaptırım uygulanan diğer iki isim ise Hizbullah yetkilileri Nebil Kauk ve Hasan El-Bağdadi oldu. İkiliye örgütün Merkez Konseyi üyesi oldukları gerekçesiyle yaptırım uygulandığını ifade edildi.


Pompeo: "Hizbullah, ABD ve müttefiklerimiz için tehdit"

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo yaptırımlara yönelik sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Hizbullah, ABD ve müttefiklerimiz için bir tehdit olmaya devam ediyor. Bugün iki Hizbullah görevlisine yaptırım uyguluyor, terör grubunun faaliyetlerini daha da açığa çıkarıyor ve operasyonel ağlarını bozuyoruz. Tüm ülkeler, Hizbullah'ın faaliyetlerini kısıtlamak ve kendilerini korumak için çalışmalıdır" ifadelerini kullandı.


Editörün Seçimi

Multimedya