Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump, Biden'ı insanları korkutmak için koronavirüs salgınını abartmakla suçluyor

Trump, Biden'ı insanları korkutmak için koronavirüs salgınını abartmakla suçluyor

Cumartesi, 24 Ekim, 2020 - 12:45
ABD Başkanı Donald Trump, Florida'dan dönüş uçuşu sırasında gazetecilerle konuşuyor (AP)

ABD Başkanı Donald Trump dün Florida’daki destekçilerine koronavirüs salgınının yakında sona ereceğini vaat ederken, Demokrat rakibi Joe Biden'ı ABD’lileri korkutmak ve kendisine oy vermek için sağlık krizini abartmakla suçladı.

ABD’de 224 bini aşkın insanın hayatını, milyonlarca insanın ise işini kaybetmesine sebep olan salgın konusu başkanlık seçimlerinde baskın bir konu haline geldi.

Biden daha önce Trump’ın virüsü kontrol altına almaktan vazgeçtiğini belirterek, “ABD’den vazgeçti” dedi.

Trump ve Demokrat rakibi arasında gerçekleşen son münazarada, Biden, ABD’nin ‘karanlık kışa’ girdiğini söylerken, Trump ise bu ifadeyle alay etti.

Washington Üniversitesi Sağlık Ölçütleri ve Değerlendirme Enstitüsü'ndeki araştırmacılar Cuma günü, virüsün 2021 Şubat ayı sonuna kadar ABD’de yarım milyondan fazla kişiyi öldürebileceği konusunda uyardı. Çalışma, herkesin maske takması halinde yaklaşık 130 bin kişinin kurtarılabileceğini ortaya koydu.


Editörün Seçimi

Multimedya