Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya'daki koronavirüs vaka sayısı 1,5 milyona yaklaştı

Rusya'daki koronavirüs vaka sayısı 1,5 milyona yaklaştı

Cumartesi, 24 Ekim, 2020 - 13:15
Moskova'daki Kızıl Meydan'da iki yeni evli yürüyor (AP)

Rusya, önceki gün 17 bin 300 vaka ile bir günde rekor düzeyde vaka sayısı kaydederken, yetkililer, Cumartesi günü yaptıkları açıklamada, 16 bin 521 yeni koronavirüs vakası tespit edildiğini belirtti. Ülkedeki vaka sayısı toplamı ise bir milyon 497 bin 167’ye yükseldi.

Moskova'da bulunan Koronavirüsün Yayılmasıyla Mücadele Merkezi, yeni enfeksiyonlardan 4 bin 255'inin herhangi bir klinik belirti göstermediğini belirtti. Son 24 saat içinde 296 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Merkez, ülkede toplam ölüm sayısının 25 bin 821'e yükseldiğini açıkladı.

Yetkililer, aşı üreticilerinin miktarları temin etmesi neticesinde önümüzdeki ayın sonunda koronavirüsüne karşı toplu aşılama operasyonlarına başlanacağını ifade etti. Rusya bugüne kadar iki korona karşıtı aşı tescil çalışması gerçekleştirildi.


Editörün Seçimi

Multimedya