Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Almanya, İsrail ile Sudan arasındaki normalleşme anlaşmasını memnuniyetle karşıladı

Almanya, İsrail ile Sudan arasındaki normalleşme anlaşmasını memnuniyetle karşıladı

Cumartesi, 24 Ekim, 2020 - 14:30
ABD Başkanı Donald Trump, iki ülke arasındaki ilişkileri normalleştirmek için bir anlaşma yaptığını duyururken (AFP)

Almanya Dışişleri Bakanlığı, İsrail ve Sudan arasındaki ilişkileri normalleştirmeye yönelik atılan adımı memnuniyetle karşılarken, bu gelişmenin, İsrail ile Arap komşuları arasında barışa katkı sağlayacağını açıkladı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, anlaşmalara aracılık eden ABD’ye Başkan Donald Trump yönetimine teşekkür edildi.

ABD, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn’in ardından dün İsrail ve Sudan arasındaki ilişkilerinde normalleştiğini duyurdu.

ABD Başkanı Trump, İsrail ve Sudan’ın barış yapmayı kabul ettiğini söyledi. Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, son haftalarda yapılan normalleşme anlaşmalarının, Ortadoğu'da kalıcı barışı sağlamada benzersiz bir atmosfer oluşturduğunu bildirerek, İsrail ile Filistinliler arasındaki çatışmayı çözme hedefine değindi.


Editörün Seçimi

Multimedya