Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Michel Barnier: AB ve İngiltere arasındaki müzakerelerde 'çok ciddi farklılıklar' devam ediyor

Michel Barnier: AB ve İngiltere arasındaki müzakerelerde 'çok ciddi farklılıklar' devam ediyor

Perşembe, 5 Kasım, 2020 - 12:15
Avrupa Birliği (AB) Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier (Reuters)

Avrupa Birliği (AB) Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier dün (Çarşamba) yaptığı açıklamada, İngiltere ile ticaret görüşmelerinde hala "çok ciddi farklılıklar" olduğunu söyledi.

Reuters’ın haberine göre, Barnier, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AB ve İngiltere arasında devam eden müzakerelere ilişkin açıklamada bulunarak, AB’nin temel taleplerinden vazgeçmektense sekiz hafta içinde İngiltere ile ticaret sorunları yaşamayı tercih ettiğini belirtti.

AB'den Ocak ayında ayrılan İngiltere, Birlik ile başta ticaret olmak üzere bazı tartışmaları meselelerde kapsamlı müzakereler yürütmek istiyor.

Michel Barnier, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "AB'nin çözüm bulma girişimlerine rağmen adil rekabet, ilişkilerin yönetimi ve balıkçılık alanlarında çok ciddi farklılıklar devam ediyor. Avrupa Birliği tüm senaryolara hazır" dedi.

İngiliz mevkidaşı David Frost ise açıklamasında "azı temel konularda hala büyük farklılıklar olduğunu" belirterek, "İngiltere'nin egemenliğine tam anlamıyla saygı duyan çözümler bulmak için çalışmaya devam ediyoruz" dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya