Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, Körfez ülkelerinden gelen turistleri kış festivalinde ağırlayacak

Suudi Arabistan, Körfez ülkelerinden gelen turistleri kış festivalinde ağırlayacak

Cuma, 6 Kasım, 2020 - 09:30
Ahmed el-Hatib Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyindeki turizm bakanları ile toplantıda (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan’dan dün yapılan açıklamada, bu yıl kışın düzenlenecek festivalde Körfez ülkelerinden gelen turistlerin ağırlanacağı ifade edildi.

Suudi Arabistan Turizm Bakanı Ahmed el-Hatib, Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyinde (KİK) turizm bakanları ile gerçekleştirdiği toplantıda, “Suudi Arabistan kış festivalini başlatma ile ilgileniyoruz ve Körfez bölgesindeki kardeşlerimizin burada güzel vakit geçirmesini istiyoruz. Özellikle Konseye üye ülke vatandaşlarının Krallığımıza girişine izin verilmesinden, sınır kapılarının ve havalimanlarının açılmasından sonra kardeşlerimizi ağırlama fırsatı gerçeğe dönüştü” dedi.

El-Hatib korona salgınının bölgedeki olumsuz etkilerinden sakınmak için Konsey üyesi ülkeler ile ortak bir şekilde turizm çalışmalarını gözden geçirmenin önemini vurgulayarak bu alanda ortak bir iş haritası olması için bölgenin geri kalanını turizme yönlendirmek adına Körfez stratejisi geliştirilmesini tavsiye etti.

El-Hatib, “Son zamanlarda, sivil sermayenin gelişmesi için stratejiler başlattık. Bu stratejiler yatırım yapmak istediğimiz yeni yetenekleri ve şu an işbaşında olan yetenekleri eğitmek için 15 eğitim ve öğretim programını içeriyor” dedi.

Bakan konuşmasına “Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) Riyad’da ilk bölgesel ofisini açmasından mutluluk duyduk. Bu ofis turizm çalışmalarının gelişmesi alanında tecrübeleri aktarmak ve bölgedeki turizme hizmet edecek şekilde istatistikleri zenginleştirmek için bir köprü olacak” diyerek devam etti.


Editörün Seçimi

Multimedya