Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden'a tebrik mesajı: Seçim sonuçlarının ABD halkı için hayırlı olmasını dilerim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden'a tebrik mesajı: Seçim sonuçlarının ABD halkı için hayırlı olmasını dilerim

Salı, 10 Kasım, 2020 - 18:45
Arşiv/İHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı seçilen Joe Biden'a tebrik mesajı gönderdi. Erdoğan mesajında, "Seçim sonuçlarının ABD halkı için hayırlı olmasını dilerim." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden'a gönderdikleri tebrik mesajı:

“Sayın Seçilmiş Başkan,

Seçim sonuçlarının, dost ve müttefik Amerika Birleşik Devletleri halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Başkan Yardımcılığınız sırasında da birçok vesileyle görüştüğümüz gibi, Türkiye-ABD ilişkileri köklü temellere dayanan stratejik bir nitelik taşımaktadır. 

Günümüzde küresel ve bölgesel düzeyde karşılaştığımız sınamalar, ortak çıkarlar ve değerlere dayalı bu ilişkilerimizi daha da geliştirmemizi ve güçlendirmemizi gerekli kılmaktadır. 

Önümüzdeki dönemde ABD Yönetimiyle bu doğrultuda yakın çalışma hususundaki kararlılığımızı tekrarlıyor, ülkelerimiz arasındaki güçlü işbirliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum. 

Seçim başarınızı tebrik ediyor, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletiyorum.”


Editörün Seçimi

Multimedya