Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır'da düşen Çok Uluslu Kuvvet ve Gözlem Gücü helikopterinin teknik arıza yaşadığı duyuruldu

Mısır'da düşen Çok Uluslu Kuvvet ve Gözlem Gücü helikopterinin teknik arıza yaşadığı duyuruldu

Cumartesi, 14 Kasım, 2020 - 11:15
Fotoğraf (Reuters arşiv)

Kahire, Çok Uluslu Kuvvet ve Gözlem Gücü’ne ait bir helikopterin Şarm Eş-Şeyh tatil beldesine altı kilometre uzaklıkta, Kızıldeniz kıyısındaki Tiran Adası üzerinde yaşadığı teknik bir arıza nedeniyle düştüğünü duyurdu.

Mısır Dışişleri Bakanlığı tarafından önceki akşam yapılan açıklamada ABD, Fransa ve Çek Cumhuriyeti’ne ait olan, Sina’daki Çok Uluslu Kuvvet ve Gözlem Gücü’ne bağlı helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı iletildi. Mısır Dışişleri Bakanlığı, trajik kazada yaralananlara da geçmiş olsun temennisinde bulunurken yaralıların bir an önce iyileşmesinin dilendiği kaydedildi.

ABD'nin Kahire Büyükelçisi Jonathan Cohen de helikopter kazasında yaşamını yitiren sekiz asker için taziye sundu. Cohen önceki akşam yaptığı açıklamada, kazada ölenlerden altısının ABD, diğer ikisinin de Fransa ve Çek Cumhuriyeti vatandaşı olduğu bilgisini verdi. “Onlar İsrail ve Mısır’daki ortaklarımız arasındaki barışı korumanın asil ruhunu temsil ediyor” ifadelerini kullandı. Cohen sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Yaşamını yitiren askerlerin ailelerine ve gözlemcilere başsağlığı diyoruz. Barış adına fedakarlıklarını ve bu uğurdaki hizmetlerini hiçbir zaman unutmayacağız.”


Editörün Seçimi

Multimedya