Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Seçimlerden sonra saç rengi değişen Trump: Beyaz Saray'da hangi yönetimin olacağını zaman gösterecek

Seçimlerden sonra saç rengi değişen Trump: Beyaz Saray'da hangi yönetimin olacağını zaman gösterecek

Cumartesi, 14 Kasım, 2020 - 13:15
ABD Başkanı Donald Trump (EPA)

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'daki Gül Bahçesi’nde kameraların karşısına geçti. Trump bu sefer sadece sözleriyle değil aynı zamanda kendine özgü saçlarıyla da dikkat çekti. Trump’ın saçları her zamanki turuncu-sarı görünümünden farklı olarak olduğundan daha da beyazlamış görünüyordu.

74 yaşındaki Trump, seçim gününden bu yana çok fazla ortalıkta görünmedi. Alman Haber Ajansı (DPA), Trump’ın, seçimden sonra katıldığı ve sınırlı sayıda katılımcının yer aldığı halka açık etkinliklerde saç renginin değişmiş olduğunu öne sürdü.

Trump’ın saç rengi, çok sayıda sosyal medya kullanıcısının da dikkatinden kaçmadı. Trump’ın saçları sosyal medyada alay konusu haline geldi. Sosyal medya kullanıcılarından bazıları şu paylaşımlarda bulundu: “Trump’ın saçı ve berberi de görevi bırakmış, hayatlarına yeni bir yön veriyorlar.”

Trump'ın saçı ve tarzı, başkanlığa adaylığını ilk açıkladığı zamanda ilgi odağı haline gelmişti. ABD Başkanının katıldığı bir talk show programında sunucu, Trump’ın saçına dokunmak istemiş Trump da buna izin vermişti. Sunucu Trump’ın saçlarını yukarıya kaldırarak ekranların önünde gerçek olduğunu kanıtlamıştı.

Sonuçlarıyla ilgili itirazını sürdürdüğü başkanlık seçimlerinden bu yana neredeyse hiçbir etkinlikte görülmeyen Trump, ABD'de ciddi şekilde şiddetlenen "Kovid-19" salgını üzerine bir çalışma toplantısı düzenledi.

Görevini 20 Ocak’ta devredecek olan Trump’ın ufku, Demokrat Joe Biden önündeki yenilgisini doğrulayan yeni sonuçların açıklanmasıyla daha da daralıyor. Biden, Çin'in kendisini tebrik etmesiyle konumunu daha da güçlendirmiş oldu. 

Trump, cuma günü, yaptığı açıklamada 3 Kasım seçimlerinde Biden karşısındaki yenilgisini neredeyse kabul etti. Trump, hezimetini açıkça ilan etmeden, “Beyaz Saray'da hangi yönetimin olacağını zaman gösterecek" ifadelerini kullandı.

Seçim yenilgisini hâlen reddetmeyi sürdüren Trump, basın toplantısı sırasında yaptığı açıklamada, “Bir daha kapanmaya gitmeyeceğiz. Bunu yapmayacağım. Bu yönetim kapanmaya gitmeyecek. Gelecekte ne olur, hangi yönetimin olacağını kim bilir? Sanırım bunu zaman söyleyecek” ifadelerine yer verdi.

Trump, Beyaz Saray'daki Gül Bahçesi'nde gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısının bitmesinin ardından orada bulunan bir muhabirin: "Seçimi kaybettiğinizi ne zaman kabul edeceksiniz efendim?" şeklindeki sorusuna yanıt vermedi.

Trump, zaferini ilan ettiği ve seçimin "hileli" olduğunu söylediği 3 Kasım'dan bu yana ilk kez bu açıklamalar ile kameraların karşısındaydı.

ABD medyası, dün, Biden'ın Georgia eyaletini kazandığını ve şu ana kadar elde ettiği delege sayısını 306'ya çıkardığını duyurdu.


Editörün Seçimi

Multimedya