Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sisi, Kuveyt Emiri’ni Kahire’ye davet etti

Sisi, Kuveyt Emiri’ni Kahire’ye davet etti

Pazartesi, 16 Kasım, 2020 - 10:30
Kuveyt Emiri, Mısır Dışişleri Bakanı’nın ziyaretinde (KUNA)

Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es- Sabah, Mısır Dışişleri bakanı Samih Şukri’yi Beyan Sarayı’nda kabul ettiği görüşmede Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’den tarafından gönderilen mektubu teslim aldı. Sisi söz konusu mektupta Kuveyt Emiri’ni Mısır’a davet etti.

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA’ya göre Mısır Cumhurbaşkanı’nın Kuveyt Emiri’ne gönderdiği mektupta, iki kardeş ülke ve halk arasında köklü ve tarihi ilişkilere vurgu yaparak, Mısır’ın aralarındaki işbirliğini iki halkın çıkarlarına hizmet edecek şekilde her düzeyde sağlamlaştırma isteğini ifade etti.

Sisi söz konusu mektupta ayrıca iki ülkenin ortak ilgi konuları ile bölgesel ve uluslararası alanlardaki gelişmelere değinerek, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed’i Mısır’a davet etti. Kuveyt Emiri de daveti memnuniyetle kabul ettiğini görüşmede ifade etti.

Öte yandan, Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Ahmed Nasır es-Sabah, bakanlık ofisinde Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile görüştü.

KUNA’ya göre toplantıda iki kardeş ülke ve halk arasındaki derin ve güçlü kardeşlik bağlarının altı çizilerek, bölgesel ve uluslararası alanlardaki gelişmeler ile iki kardeş ülkenin çıkarlarına hizmet edecek bu gelişmelere ilişkin koordinasyonu güçlendirme yolları tartışıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya